Зміст

1. Загальна інформація
2. Види терморегуляторів
3. Терморегулятори Mario
4. Терморегулятори Hygge Family
5. Терморегулятори Navin
6. Терморегулятори Kosser
7. Терморегулятори Deffi
8. Терморегулятори Laris


Останнім часом спостерігається неабияка популярність електричних рушникосушок серед користувачів. Це зрозуміло, оскільки такі пристрої мають безліч переваг. Вони легко монтуються, їх можна встановити в будь-якому зручному місці чи навіть будь-якій кімнаті, і вони не потребують підключення до опалення або системи гарячого водопостачання. Це означає, що електрична рушникосушка працює незалежно від сезону, надійно забезпечуючи вас сухими рушниками у будь-який час року.

Особливо важливою стає їхня роль в міжсезоння, коли вимикається опалення. В цей період електрична рушникосушка може допомогти підігріти ванну кімнату, підсушити повітря та запобігти утворенню цвілі в умовах високої вологості.

Крім того, асортимент електричних рушникосушок значно більший, ніж у водяних моделей, що дозволяє споживачу обрати пристрій на будь-який смак і колір.

Звісно, основним недоліком електричних рушникосушок є додаткове споживання електроенергії. Проте, це може бути ефективно врегульовано за допомогою терморегулятора з таймером. Електрична рушникосушка з терморегулятором і таймером дозволяє точно налаштувати температуру та час її роботи, уникнувши зайвого споживання електроенергії і забезпечуючи оптимальні умови для швидкої та ефективної сушки рушників.

Якщо ви вирішили купити електричну рушникосушку з терморегулятором і таймером, запрошуємо вас ознайомитись з широким асортиментом таких пристроїв у нашому інтернет-магазині. А в цій статті ми спробуємо розібратись у різноманітті моделей терморегуляторів і таймерів від різних виробників, щоб допомогти вам зробити свідомий вибір.


 

Види терморегуляторів

 

Види терморегуляторів в рушникосушках від компанії Dry Towel

 

Передусім можна розділити терморегулятори за їх місцем розташування:


1. На вилці шнура

Перший варіант — це простий механічний терморегулятор з ручкою, яку плавно обертають для регулювання нагріву від +35°С до +60°С та індикатором включення. Як правило такі терморегулятори не мають функції таймеру, тому працюють постійно і потребують ручного відключення.

Для прикладу, терморегулятор, який розташовується на вилці шнура, можна побачити у дуже популярній моделі рушникосушки Канна від українського виробника Kosser.

Другий варіант — електронний терморегулятор з таймером. Керування здійснюється за допомогою однієї кнопки, при натисканні на яку можна виставити один з трьох температурних режимів, а також встановити таймер для автоматичного відключення рушникосушки.

Наприклад у рушникосушці Аквамікс бренду Deffi з фарбованої сталі встановлений такий електронний терморегулятор.

Зверніть увагу, що такі моделі не можуть бути підключені за допомогою прихованого монтажу.


2. В нижньому торці стійки

Це може бути як механічний регулятор-крутилка (галетник) так і сенсорний терморегулятор, які розташовані в нижньому ковпачку стійки.

Принцип роботи механічного регулятора-крутилки такий же, як у терморегуляторів на вилці шнура, а налаштування температури відбувається за допомогою обертання галетного регулятора.

Щоб зрозуміти, що таке галетний терморегулятор, пропонуємо розглянути електричну рушникосушку Євромікс від Laris.

Сенсорний терморегулятор додатково має функцію таймера та автоматичного вимкнення нагріву. Керування відбувається за допомогою короткочасних та довгих доторкань до сенсора. Такий вид терморегулятора застосований наприклад у класичній драбинці Laris Класік.

Таке розташування терморегулятора дозволяє використовувати приховане підключення для рушникосушки.


3. На стійці рушникосушки

Даний тип терморегуляторів зазвичай встановлюється на передній частині стійки рушникосушки зліва або справа. Різні моделі можуть значно відрізнятися одна від одної функціональністю, дизайном, способом керування (кнопки або сенсор) та наявністю додаткових опцій. Окрім базових можливостей, таких як регулювання температури і встановлення таймера, можуть мати вбудований програматор для різних режимів роботи, захист від дітей, функцію пам’яті та інші. Деякі можуть бути оснащені звуковими сигналами. Зазвичай максимальна температура нагрівання обмежується значенням +55°С, відповідно до європейських стандартів.


Отже, для регулювання часу роботи та температури використовують різні види терморегуляторів. Кожен виробник має свої розробки та постійно удосконалює їх, застосовуючи нові технології. Тож для кращого розуміння асортименту, розглянемо різні види терморегуляторів за виробниками.


 

MARIO

 

Терморегулятори Маріо

 

Перед тим, як перейти безпосередньо до розгляду терморегуляторів від компанії Mario, відзначимо два важливі моменти:

  1. Починаючи з 2021 року всі терморегулятори в електричних рушникосушарках цього виробника розміщуються тільки з правого боку;
  2. Віднедавна на таймер-регулятори Mario замість логотипу виробника наноситься напис «Warmth Control». Це нова запатентована розробка Маріо, і саме так тепер будуть позначатись всі таймер-регулятори.

Усі електричні рушникосушки Маріо обладнані таймер-регулятором, він може бути або кнопковим або сенсорним.

Кнопковий таймер-регулятор має 3 температурні режими — +40°С, +45°С, +50°С та 3 варіанти часу роботи — 3, 6 годин і постійний нагрів. А також режим Eco Mode, який відключає можливість постійного нагріву і залишає лише варіанти таймера на 3 або 6 годин.

Керування відбувається за допомогою двох кнопок: кнопки регулювання температури і кнопки часу нагріву. Для увімкнення рушникосушки потрібно натиснути на будь-яку кнопку, а для вимкнення — натиснути і утримувати кнопку налаштування часу.

Для встановлення режиму Eco Mode потрібно затиснути кнопку таймера, а потім, не відпускаючи, затиснути і утримувати 5 секунд кнопку температури. Після цього сушарка вимкнеться і її потрібно включити звичайним способом. Щоб повернутись до звичайного режиму, потрібно знову виконати ці ж дії.

Під час вибору режимів активуються індикаторні світлодіоди, вказуючи обраний режим.

При наступному увімкненні рушникосушки автоматично запускається попередньо вибраний режим роботи.

Ознайомтесь з кнопковим таймер-регулятором Mario на прикладі електричної рушникосушки Рей, яка вразить вас своїм оригінальним дизайном.


Сенсорний таймер-регулятор, відомий як таймер-регулятор 2.0 — це інноваційна розробка Mario, яка має 7 режимів роботи:

  1. Рушник — для сушки навіть мокрих рушників після прання;
  2. Повсякденний — для щоденної сушки речей з бавовни та змішаних тканин;
  3. Делікатний — для сушки речей із шовку та синтетичних тканин;
  4. Дитячий одяг — для сушки дитячих речей і пелюшок;
  5. Постійний нагрів (має 3 температурні режими) — для обігріву без обмежень часу.

Також сенсорний таймер-регулятор пропонує ряд функцій:

  • Eco Mode — відключає можливість постійного нагріву;
  • зворотній відлік часу роботи;
  • функція пам’яті — після аварійного відключення сушарка відновить роботу в попередньо встановленому режимі.

Керування таймер-регулятором відбувається за допомогою дотику до сенсора, при цьому на дисплеї таймера ви можете бачити графічне відображення обраного режиму.

Побачити цей інноваційний таймер-регулятор можна у новій електричній моделі Урбан-ITRK, яка стала першою, обладнаною таймер-регулятором 2.0.


 

HYGGE FAMILY

Hygge Family — це новий бренд на українському ринку, спільний проект британської компанії та українського виробника Маріо. У своїх електричних рушникосушках вони використовують той самий електронний кнопковий таймер-регулятор від Mario з аналогічними характеристиками та функціоналом. Тож детальніше про особливості цього терморегулятора можна дізнатися, ознайомившись з описом, що наведений вище.

Також для ознайомлення, можна переглянути одну з рушникосушок Hygge Family, наприклад, просту і одночасно стильну електричну модель HF London, яка представлена одразу в трьох розмірах.


 

NAVIN

 

Терморегулятори Навін

 

Компанія Navin оснащує свої електричні рушникосушки сенсорним терморегулятором з таймером.

Таймер-регулятор розташований на стійці рушникосушки зліва або справа в залежності від розташування електричного шнура.

Блок керування має цифровий дисплей та дві сенсорні кнопки: одна для увімкнення/вимкнення, а інша для налаштування температури і часу роботи.

Увімкнути/вимкнути рушникосушку можна короткочасним натисканням на відповідну кнопку.

Кнопка налаштування регулює як температуру нагріву, так і час роботи рушникосушки.

Температура може бути налаштована короткочасними натисканнями з кроком 5°С від +30°С до +55°С, обраний режим включається через 5 секунд після закінчення налаштування.

Для керування таймером потрібно утримувати кнопку налаштування протягом 3 секунд, після чого короткими натисканнями можна вибрати час автоматичного вимкнення від 1 до 8 годин з кроком у 1 годину. Після налаштування розпочнеться відлік часу до вимкнення.

У разі виявлення помилки, якщо температура нижча –10°С або вища +85°С, на дисплеї з’явиться повідомлення про помилку «Er».

Для ілюстрації можна розглянути класичну універсальну модель рушникосушки Камелія Sensor від компанії Навін.


 

KOSSER

 

Терморегулятори Коссер

 

В електричних рушникосушках від компанії Kosser доступні декілька видів терморегуляторів: простий механічний терморегулятор на вилці шнура, регулятор-крутилка в торці стійки, а також електронні терморегулятори з таймером, розташовані на стійці, які відрізняються між собою інтерфейсом і способом керування.


Механічний терморегулятор на вилці шнура представляє собою вилку електроживлення, на якій розташована ручка-регулятор і індикаторна лампочка.

Для включення нагрівання достатньо повернути ручку регулятора за годинниковою стрілкою.

Під час увімкнення пристрою засвічується червона лампочка індикатора. Щоб збільшити потужність, треба обертати ручку далі вправо за годинниковою стрілкою.

Для відключення нагрівання рушникосушки необхідно повернути ручку регулятора проти годинникової стрілки до клацання, при цьому вимкнеться лампочка індикатора.

Механічний терморегулятор не має функції таймера і не дозволяє точно встановлювати температуру нагріву. У початковому положенні поворотної ручки рушникосушка буде працювати на 30–35% своєї потужності. Максимальна робоча температура становить +60°С.

Таким терморегулятором обладнана електрична рушникосушка KOSSER Стійка, яка представлена на нашому сайті.


Терморегулятор-крутилка знаходиться в нижній частині стійки рушникосушки, в його торці.

Для увімкнення нагріву потрібно повернути регулятор за годинниковою стрілкою(праворуч) до характерного клацання, при цьому засвітиться смужка регулятора світло-синім кольором.

Для відключення — прокрутити регулятор проти годинникової стрілки(ліворуч) до клацання (підсвічування вимкнено).

Для збільшення нагріву потрібно прокрутити регулятор-крутилку за годинниковою стрілкою(праворуч).

Терморегулятор має три положення роботи рушникосушки:

  • перше положення — 30–35% потужності (ледь теплий);
  • друге положення — 65–70% потужності (теплий);
  • третє положення — 100% потужності (гарячий).

Золота рушникосушка KOSSER Ліана, яка вражає своєю елегантністю, має такий тип терморегулятора. І саме таке розташування терморегулятора в торці стійки, непомітне та невидиме для очей, дозволяє зберегти враження від витонченого дизайну без будь-яких відволікаючих деталей.


Електронний терморегулятор з таймером, що монтується на стійці рушникосушки, має три температурні режими — min (ледь теплий), mid (теплий), max (гарячий), з максимальною температурою нагріву +55°С. Крім того, він оснащений таймером на 3 години, функцією «Швидкий старт» та Еко-функцією.

Керування відбувається за допомогою однієї кнопки «t°/T», натискаючи на яку можна перемикати температурні режими один за одним по колу.

Щоб переключитись в режим таймера, потрібно нажати і утримувати кнопку більше 2 секунд. Після чого ввімкнеться режим «max», а через 3 години нагрівання вимкнеться. Під час вибору режимів активуються індикаторні світлодіоди, вказуючи обраний режим.

Більшість своїх електричних моделей рушникосушок зі сталі компанія Коссер оснащує саме таким видом терморегулятора.

Наприклад такий вид терморегулятора можна побачити в електричній рушникосушці з таймером KOSSER Зета, що має оригінальний та стильний дизайн у вигляді змійки.

Для рушникосушок з нержавіючої сталі виробник використовує аналогічний терморегулятор, з таким же принципом роботи і функціоналом, але з незначними відмінностями в дизайні.


Електронний контролер температури з функцією таймера дозволяє налаштувати температуру нагрівання рушникосушки від +30°С до +55°С, а також таймер вимкнення від 1 до 12 годин.

Блок керування обладнаний цифровим дисплеєм і двома мультифункціональними кнопками «+/–».

Задати температуру можна натискаючи кнопки «+/–», при цьому індикатор буде відображати обраний режим.

Щоб переключитись на налаштування таймера, потрібно утримувати будь-яку кнопку більше 2 секунд, і поки відображаються риски «_ _» на індикаторі, задати температуру кнопками «+/–».

Для ілюстрації, дуже практична модель — електрична рушникосушка драбинка Неліо, яка має два види перемичок, розміщених на різних рівнях.


 

DEFFI

 

Терморегулятори Деффі

 

Компанія Deffi у своїх рушникосушках використовує кілька різновидів терморегуляторів: 1 з них — це терморегулятор на вилці шнура, інші два встановлюються на стійку сушарки з лівого або правого боку, в залежності від вибраної сторони підключення.


Перший варіант — це вилка-терморегулятор з таймером EF16Т, яка має 3 режими температури — +35°С, +45°С і +60°С, а також можливість автоматичного відключення через 3 години. Крім того, він обладнаний функцією пам'яті при відключенні, захистом від перепадів напруги в електромережі та запобіжниками від короткого замикання.

Керування терморегулятором здійснюється однією кнопкою, натискаючи на яку можна вибрати необхідну температуру нагріву. При тривалому натисканні кнопки (понад 2 секунди) активується режим таймера, після чого рушникосушка розігрівається до +60°C, а через 3 години автоматично вимикається.

Пропонуємо розглянути електричну рушникосушку Деффі Трапеція з полицею, яка обладнана терморегулятором з таймером EF16Т.


Кнопковий терморегулятор з таймером монтується на стійці рушникосушки, має 3 температурні режими та 3 режими таймера. Сушарка може працювати за заданим часом, або постійно.

Керування відбувається за допомогою двох кнопок.

Кнопка On/Off відповідає за увімкнення/вимкнення рушникосушки та перемикання температурних режимів:

  • L — Low (низький рівень) — 25% потужності — +35°C;
  • M — Medium (середній рівень) — 50% потужності — +45°C;
  • H — High (високий рівень) — 100% потужності — +65°C.

Друга кнопка — Таймер — дозволяє вибрати час роботи: 2, 4 або 6 годин.

Такі терморегулятори використовуються на моделях білого кольору. Як приклад, можна розглянути компактну електричну рушникосушку 400*500 мм із серії Lima Deffi.


Сенсорний терморегулятор Deffi JD03 має цифровий дисплей та три сенсорні кнопки, завдяки яким відбувається керування рушникосушкою.

Щоб увімкнути рушникосушку, потрібно затиснути кнопку увімкнення/вимкнення, яка знаходиться зверху блоку, при цьому цифровий дисплей буде показувати температуру, яку обирали минулого разу. Ту саму кнопку слід натиснути для вимкнення рушникосушки.

За допомогою середньої кнопки таймера можна налаштувати час від 2 до 8 годин, з кроком 1 година, після якого рушникосушка вимкнеться самостійно. Для вимкнення функції таймера, потрібно натискати кнопку до значення «on».

Внизу знаходиться кнопка налаштування температури, натискаючи на яку можна встановити температуру нагрівання від +30°С до +60°С, з кроком 5°С.

Такий тип терморегулятора використаний в оригінальному варіанті класичної драбинки — електричній рушникосушці Оріон з нержавіючої сталі.


 

LARIS

 

Терморегулятори Ларіс

 

В рушникосушках Ларіс використовуються декілька різновидів терморегуляторів, які відрізняються своїм дизайном, функціональністю та способом управління.

Два з них монтуються в торці стійки рушникосушки: механічний галетний терморегулятор і сенсорний терморегулятор з таймером.

Галетний регулятор — це простий поворотний трифазний регулятор без функції таймера, встановлений в нижньому ковпачку рушникосушки. Для включення і збільшення нагріву потрібно прокрутити регулятор-крутилку проти годинникової стрілки. Для виключення — за годинниковою стрілкою до характерного клацання. В початковому положенні галетника рушникосушка працює на 30–35% своєї потужності, в середній позиції — на 65–70%, в третьому положені — на 100%.

Підсвічена синя смужка індикатора показує, що нагрівання пристрою активовано.


Сенсорний терморегулятор, який встановлений в нижньому торці стійки, пропонує три режими роботи, а також можливість автоматичного вимкнення нагріву за таймером через 3 години.

Короткочасними торканнями до сенсора можна налаштувати режими роботи, вони будуть перемикатись послідовно по колу:

  • min — 30–35% потужності;
  • mid — 65–70%;
  • max — 100%.

Для активації таймера необхідно натискати на сенсор протягом 2 секунд.


Тепер розглянемо терморегулятори, які встановлюються на стійці рушникосушки: сенсорний та кнопкові — ЕРА-1, ЕРА-2, ЕРА-3.

ЕРА-1 — це термоконтролер з двома кнопками для керування та цифровим дисплеєм для відображення обраних режимів, або температури в приміщені. За допомогою кнопок можна налаштувати температуру та час нагріву, а також обрати один із 6 режимів роботи. Терморегулятор обладнаний датчиком, який вимірює температуру довкілля, що дозволяє автоматично підлаштовувати рівень нагрівання рушникосушки під температуру приміщення (режими С, Е, А).

Крім того терморегулятор ЕРА-1 має функцію блокування від дітей та контролює наявність заземлення.

Таким типом терморегулятора обладнана наприклад електрична рушникосушка Laris Зебра Атлант Преміум.


ЕРА-2 — це кнопковий терморегулятор з таймером, що має схожий інтерфейс з термоконтролером ЕРА-1: дві кнопки керування та цифровий дисплей для відображення. Проте, на відміну від попереднього, ЕРА-2 не вимірює температуру в приміщені та має спрощений функціонал.

За допомогою двох кнопок можна виставити бажану температуру нагріву рушникосушки, максимально +55°С, налаштувати таймер від 1 до 12 годин, а також встановити функцію блокування від дітей.

Крім того терморегулятор ЕРА-2 має функцію енергозаощадження — автоматичне зниження потужності. Після досягнення встановленої температури рушникосушка переходить у режим 50% потужності. Ця функція також корисна у випадку недостатньої напруги в мережі.

Прикладом застосування такого терморегулятора може слугувати рушникосушка електрична Laris Сіріус зі складною полицею.


ЕРА-3 — це терморегулятор із трьома температурними режимами, а також можливістю встановлення таймера на автоматичне вимкнення через 3 години.

Керування відбувається за допомогою однієї кнопки «t°/T», натискаючи на яку можна перемикати температурні режими один за одним по колу:

  • min — +36°С;
  • mid — +45°С;
  • max — +55°С.

Щоб переключитись в режим таймера, потрібно нажати і утримувати кнопку «t°/T» більше 2 секунд. Через 3 години автоматично вимкнеться нагрів рушникосушки.

Під час вибору режимів активуються індикаторні світлодіоди, вказуючи обраний режим.

Терморегулятор обладнаний функцією пам'яті при відключенні, захистом від перегріву та перепадів напруги в електромережі, а також функцією прискореного нагріву.

Для економії електроенергії передбачена функція «ЕКО», яка автоматично перемикає нагрів рушникосушки на середній нагрів «mid» після того, як пристрій працював на максимальному «max» протягом доби.

Терморегулятори ЕРА-3 можна побачити в рушникосушках Laris серії Зебра, як приклад елегантна вузька модель — електрична рушникосушка Laris Зебра Дует.


Сенсорний терморегулятор має 4 режими роботи і таймер відключення від 1 до 9 годин. Блок оснащений звуковою індикацією при доторканні до кнопок, а також цифровим екраном, який відображає поточний режим нагрівання та час до вимкнення рушникосушки.

Керування відбувається завдяки двом сенсорним кнопкам.

Короткочасними натисканнями на кнопку «t°» можна встановити один з чотирьох режимів:

  • режим 1 — 40 % потужності;
  • режим 2 — 60 % потужності;
  • режим 3 — 80 % потужності;
  • режим 4 — 100 % потужності.

Розглянути приклад застосування сенсорного терморегулятора можна в електричній рушникосушці Laris Кватро.


У цій статті ми надали короткий огляд основних видів терморегуляторів для рушникосушок та розглянули деяких провідних виробників. Варто зауважити, що кожного року з'являються нові розробки, а виробники постійно вдосконалюють свої продукти. Незважаючи на це, ми сподіваємось, що ця інформація буде для вас корисною.


Якщо ж вам потрібно купити рушникосушку за найкращою ціною у будь-якому місті України, інтернет-магазин DryTowel пропонує широкий вибір моделей від найкращих виробників. Наші спеціалісти готові допомогти вам обрати оптимальний варіант, який не лише ідеально впишеться в дизайн ванної кімнати, але й надійно прослужить вам довгі роки.