фото рушникосушки зі вставленим магнієвим анодом

 

Магнієвий анод — це найпростіший, але ефективний пристрій, який використовується для захисту металевих конструкцій від блукаючих струмів та корозії.

Зазвичай магнієві аноди використовуються в системах, які постійно знаходяться в контакті з водою — бойлерах, водонагрівачах та інших приладах, де важливо запобігти корозії металевих деталей.

Рушникосушки, як і інша техніка, під’єднана до системи водопостачання або опалення, також потребують надійного захисту від електротехнічної корозії.

Враховуючи якість води в наших трубах, а також наявність блукаючих струмів у системах опалення та водопостачання, використання магнієвого аноду буде доречним, навіть якщо Ваша рушникосушка із нержавіючої сталі.

Використовуючи анод магнієвий, Ви захищаєте шви рушникосушки від корозії, а також водяний ТЕН від накипу, якщо у вас комбінована рушникосушка, і таким чином продовжуєте його термін придатності.

Також магнієві аноди сприяють заощадливому використанню електроенергії, так як утворення накипу на ТЕНі зменшує його тепловіддачу та швидкість нагріву рушникосушки.


 

Що з себе представляє магнієвий анод та як він працює?

 

фото складу магнієвого аноду

 

Магнієвий анод — це деталь, яка представляє собою стрижень із магнієвого сплаву, в середині якого металева шпилька з різьбленням на кінці.

Так як магній більш м’який, а також значно активніший метал, ніж мідь на ТЕНі, або нержавіюча сталь, з якої зроблена сушарка, то кисень та домішки з водопровідної води в першу чергу вступають в реакцію саме з ним.

Коли вода або інші розчини контактують із магнієвим анодним стрижнем, він легше втрачає атоми, утворюючи оксиди та гідроксиди, порівняно з металом конструкції, яку він захищає.

Таким чином, магнієвий анод виконує роль "жертви". В той час, коли відбувається його окислення та руйнування, атоми металу конструкції, яку він захищає, залишаються недоторкані.

По мірі його руйнування захист слабшає, збільшується ризик корозії рушникосушки.


 

Як часто потрібно замінювати магнієвий анод?

 

З часом магнієвий анод руйнується та потребує заміни.

Частота заміни магнієвого аноду залежить від кількох факторів, включаючи тип самої рушникосушки (водяна чи комбінована), тип води та концентрацію домішок у ній, рівень корозії у вашому регіоні, та інші умови експлуатації.

Термін життя магнієвого аноду може коливатися від 1 року, для водяних сушарок з жорсткою водою, до 6 років для електричних сушарок з рідким теплоносієм.

Важливо слідкувати за станом аноду та вести регулярний огляд системи. Орієнтовно один раз на півроку перевіряти анод, фіксуючи ступінь та швидкість зносу. Далі частоту перевірки можна скорегувати.

Якщо ви помічаєте, що магнієвий анод втратив значну частину своєї маси або має ознаки значної корозії, це може бути сигналом для його заміни.

ступені зношення магнієвого аноду


 

Як замінити або встановити магнієвий анод в рушникосушку?

 

Встановлення чи заміна магнієвого анода є доволі простою процедурою, яку можна виконати самостійно, але краще звернутися за допомогою до фахівця з обслуговування систем опалення чи водопостачання.

Якщо Ви вирішили зробити це власноруч, ми радимо купити магнієвий анод для рушникосушки в зборі.

фото магнієвого аноду в зборі с габаритними розмірами

Це магнієвий анод в зборі з краном Маєвського. Довжина магнієвого анода складає 21,5 см; товщина магнієвого стрижня — 16,5 мм. Підійде для водяних рушникосушок з діаметром підключення 1/2“.

Для встановлення або заміни вам необхідно буде виконати наступне:

  1. Перекрити водопостачання до рушникосушки;
  2. Якщо використовується мокрий тен, відключити його від мережі електропостачання;
  3. Викрутити заглушку, або існуючий кран Маєвського, поставити на їх місце магнієвий анод.

 

У підсумку можемо зазначити, що використання магнієвого анода допомагає значно продовжити термін служби рушникосушки та уникнути її ремонту чи заміни через корозію.

Тож, якщо Вас зацікавив магнієвий анод, купити його Ви можете в нашому магазині.

Звертайтесь за допомогою в разі необхідності.